Naprawa samochodu w JM Auto Serwis

Serwis i naprawa pojazdów

Wymiana olejów

Wymagania wobec współczesnych silników cały czas rosną. Za tym idą zwiększone wymagania wobec środków smarnych. Zlecając nam usługę, masz pewność fachowego doradztwa przy wyborze oleju i profesjonalnego wykonania prac. Zawsze respektujemy zalecenia producentów samochodów, stosujemy środki smarne najwyższej jakości. Dobierając olej, uwzględniamy specyfikę warunków w jakich Klient eksploatuje samochód. Niektóre pojazdy wymagają stosowania tylko i wyłącznie oryginalnych płynów eksploatacyjnych. Prawie wszystkie nowoczesne samochody wymagają po wymianie oleju wprowadzania do sterownika silnika danych o nowym terminie przeglądu.

Serwis olejowy - sprawdź

Czyli jedna z podstawowych czynności o której należy pamiętać.

Olej odgrywa główną rolę w zabezpieczeniu silnika przed zużyciem. Smaruje, zabezpiecza, absorbuje zanieczyszczenia, zapewnia płynność pracy silnika spalinowego.

Jak się okazuje, nawet tak prozaiczna wydawałoby się czynność jak wymiana oleju - wymaga wiedzy i specjalistycznych narzędzi (kasowanie inspekcji serwisowej), by dochować rygorystycznych norm producentów samochodów. Dzięki własnej hurtowni, na stanie posiadamy szeroki wybór środków smarnych i filtrów do niemal każdego samochodu na rynku. Zawsze w najlepszej cenie.

Różnego rodzaju filtry zaś chronią silnik przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Zajmujemy się wymianą: filtra oleju silnikowego, filtra paliwa, filtra powietrza, filtra kabiny, filtra kabinowego z węglem aktywnym.

Naprawa zawieszeń 
i układów kierowniczych

Zawieszenie również zapewnia przyczepność samochodu do nawierzchni.W naturalny sposób podczas jazdy kolejne elementy zawieszenia ulegają zużyciu (zazwyczaj tuleje, zwrotnice, sprężyny, łożyska). Żeby uniknąć poważniejszych awarii, dobrze jest przy okazji wizyty w naszym warsztacie, zlecać również kontrolę stanu podwozia (regularnie odwiedzaj nasz warsztat samochodowy, żeby motoryzacja oprócz codziennej jazdy zapewniła też bezpieczeństwo).Przeprowadzimy diagnozę i naprawę układów kierowniczych.Układ kierowniczy jest zespołem elementów, którego zadaniem jest zamienianie woli kierowcy na kierunek ruchu pojazdu. Bez niego nie byłoby możliwe ani wykonywanie zaplanowanych skrętów, ani jazda na wprost. Elementarny układ kierowniczy składa się z zaledwie kilku elementów. Są to: kierownica z kolumną, przekładnia kierownicza, drążki kierownicze i zwrotnice. W nowoczesnych samochodach oraz w lepszych modelach starych typów samochodów oraz w samochodach ciężarowych przekładnia kierownicza jest sprzęgnięta z urządzeniem wspomagającym, dzięki któremu kierowca może wkładać mniej siły w manewrowanie pojazdem.

Wymiana rozrządu

Dla osób, które właśnie kupiły używane auto, wymiana rozrządu często jest jednym z pierwszych powodów, żeby odwiedzić mechanika i warsztat samochodowy. Szczególnie tym kierowcom, których pasją nie jest motoryzacja, wyjaśniamy, że rozrząd to układ odpowiedzialny za stabilne doprowadzenie paliwa do silnika oraz odprowadzeniu spalin. Mówiąc obrazowo rozrząd to po prostu zestaw przewodów, które z jednej strony wprowadzają do silnika paliwo, a z drugiej strony odprowadzają spaliny. Regularna wymiana rozrządu (zazwyczaj co około 60.000 kilometrów) zapobiega poważnemu uszkodzeniu silnika.

Wymiana sprzęgła

Jeśli stoisz przed koniecznością wymiany sprzęgła - pomożemy. Jeśli stoisz przed koniecznością wymiany sprzęgła zadzwoń do naszego warsztatu - nasi mechanicy rozwiążą Twoje problemy z samochodem. Musisz wiedzieć, że nowoczesne silniki charakteryzują się coraz większym momentem obrotowym, a co za tym idzie, sprzęgła muszą wykonywać swoją pracę z coraz większymi przeciążeniami. To skutecznie skraca czas, w którym możesz korzystać z auta bez konieczności wymiany sprzęgła. Wpisz zatem nasz numer telefonu, zadzwoń i ustalimy datę dokonania naprawy.

Zapewniamy:

  • Konkurencyjne ceny w porównaniu z autoryzowanymi stacjami obsługi oraz warsztatami okolicznymi
  • Przeglądy zgodne ze specyfikacjami producentów samochodów
  • Najwyższą jakość wykonywanych usług
  • Części oryginalne lub zamienniki spełniające normy producentów
  • Kompletny serwis klimatyzacji
  • Kompleksowość obsługi.